Wyjazd do INDII

Post on 06 listopad 2017
by Super User

india 2830745 640

INDIE ŚRODKOWE- DO ŹRÓDEŁ JOGI

Zaprasza Darek Zelis zwany Darkiem Joginem. Na duchowej drodze jogi od 15 lat. Obecnie wraz ze Swamim Karmayogi Saraswati tworzy pierwszą w Polsce Szkołę Yogi w tradycji Satyananda. Grupę poprowadzi Marek Pietrowicz-podróżnik, który odwiedził ponad 150 krajów i 5 razy przeleciał trasy dookoła świata, w Indiach swoim drugim domu mieszkał ponad rok-nazwali go tam  Babu Ji                

Ta trasa to wędrówka szlakiem arcydzieł architektury indyjskiej pozostawionych przez upadłe imperia Karnataki. Najpiękniejsze indyjskie świątynie wykute w skale. Monumentalne budowle w stylu drawidyjskim. Kolonialne pozostałości. Malownicze krajobrazy Karnataki. A potem wypoczynek na słynnych plażach Goa. Najciekawsze jednak będa niezwykłe sesje jogi.

Najciekawsze atrakcje : Mysore z największym pałacem maharadży w Indiach, wejście na świetą góre dżinistów z kamienną rzeżbą 17metrowego stojącego Bahabuli , sesja jogi w zbudowanej w X w pięknie rzeżbionej kamienej świątyni w Belur, architektura drawidyjska w Hampi, będącym na liście światowego dziedzictwa UNESCO a w Badami sesja jogi w kamiennych jaskiniach z VI .Do tego wypoczynek i joga na plaży Goa.

                                                       To wyjazd  nie tylko dla yoginów :)

 

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot przez lotnisko tranzytowe do Indii.


Dzień 2 - 5 BANGALORE

Przylot do Bangalore, miasta położonego na płaskowyżu Dekan, stolicy stanu Karnataka. Jest to trzecie co do wielkości miasto Indii, prężnie rozwijający się ośrodek informatyczny. Po odpoczynku spacer w poszukiwaniu śladów kolonialnej świetności miasta – gmach sądu, Vidhana Soudha (sekretariat i parlament stanowy). Wycieczka do świątyni Sziwy i Byka Nandu.

3 - 5 dnia pobyt w centrum ajurwedyjskim w Bangalore. (Szczegóły co do kosztów diagnozy i leczenia, oraz noclegu zostaną podane osobom zainteresowanym)


Dzień 6 SRIRANGAPATNA - MYSORE

Przejazd do Mysore. Po drodze postój w wiosce, gdzie rośnie potężne drzewo Big Bannian Tree – figowiec bengalski - osobliwość przyrodnicza, która była natchnieniem dla twórców scenografii filmu Awatar. SESJA YOGI. Przyjazd do Srirangapatna, fortecy wznoszącej się na wyspie, pośrodku rzeki Kaveri. Pod koniec XVIII w. poległ tutaj sułtan Tipu, broniący Karnataki przed naporem Brytyjczyków. Spacer po murach obronnych i ogrodach pałacu Dariya Daulat Bagh – letniej rezydencji sułtana Tipu. Zwiedzanie jednej z największych świątyń w stanie Karnataka – Ranganathaswamy. Przyjazd do Mysore. Zakwaterowanie w hotelu w Mysore.


Dzień 7 MYSORE

Zwiedzanie Mysore – dawnej stolicy stanu Karnataka. Na trasie – piękny pałac Amba Vilas, odbudowany po pożarze w 1897 r. w stylu indosaraceńskim, przewyższający urodą i wielkością słynne pałace maharadży Rajasthanu. Wjazd na wzgórze Chamundi, gdzie w XII wieku wzniesiono świątynię na cześć bogini miasta, Chamundi. Spacer na targ Devaraja, oferujący świeże owoce, warzywa, zioła i aromatyczne przyprawy.Nocleg w Mysore.Dzień 8 SRAVANBELAGOLA - HASSAN

Wyjazd z Mysore do miasta Hassan, którego początki sięgają XI w. Po drodze postój w Shravanabelagola, jednym z ważniejszych ośrodków dżinizmu w Indiach. Znajdujący się na szczycie wzgórza potężny posąg dżinijskiego bóstwa Bahubali - to cel pielgrzymek wyznawców tej religii z całego kraju. Pokonanie 650 schodów wykutych w skale prowadzących na szczyt wymaga wysiłku i kondycji. SESJA YOGI. Przejazd do Hassan. Zwiedzanie świątyń hinduistycznych Sziwy Nageshvara – Chennakeshava. Zakwaterowanie w hotelu. 


Dzień 9 HALEBID - BELUR - HOSPET

Przejazd do Hospet. Po drodze wycieczka do Halebid i Belur. W Belur znajduje się świątynia wzniesiona przez władcę Hojsalów na planie gwiazdy dla upamiętnienia zwycięstwa nad dynastią Cholów. SESJA YOGI. W Halebid zwiedzanie XII-wiecznej niedokończonej świątyni z interesującymi płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia codziennego oraz ilustrujące hinduskie epopeje Ramajana i Mahabharata. Przyjazd na nocleg do Hospet.


Dzień 10 HAMPI

Wyjazd do Hampi – obecnie małej wioski, leżącej na miejscu dawnej stolicy potężnego królestwa Vijayanagara, obejmującego swoimi wpływami cały Dekan,które skutecznie odpierało muzułmańskie zagrożenie do XV w. Budowle Hampi to perły starej ,południowoindyjskiej architektury drawidyjskiej, ulokowane wśród ogromnych zwalisk skalnych były zapomniane aż do lat 60. XX w. SESJA YOGI. Spacer wśród monumentalnych i zachwycających budowli - świątynia Virupaksha z XII w. to główne centrum pielgrzymkowe w Hampi, poświecone bogu Sziwie, jedyna wciąż używana świątynia w okolicy. Potem wizyta w świątyni Vittala z XVI w., położonej nad brzegiem rzeki. Powrót na nocleg do Hospet.


Dzień 11 BADAMI - PATTADAKAL - AJHOLE

Przejazd do Badami. Zwiedzanie unikalnych grot świątynnych pochodzących z okresu IV-VIII w., zdobionych misternymi reliefami. Te arcydzieła architektury są dziełem kilku władców z dynastii Chalukija, którzy już w IV w. opanowali Karnatakę. SESJA YOGI. Następnie zwiedzanie świątyń Pattadakal leżących na brzegu rzeki Malaprabha oraz hinduskich i dżinijskich zabytków w Ajhole. Nocleg w Badami.


Dzień 12 BADAMI - GOA

Wyjazd z Badami do Goa na zasłużony odpoczynek na plaży. Późnym popołudniem przyjazd do Goa – stanu leżącego na zachodnim wybrzeżu Indii, nad Morzem Arabskim. Była to niegdyś kolonia portugalska, a dziś jest to ważny region turystyczny Indii. 


Dzień 13 - 14 GOA

Wypoczynek na plażach Goa. Pieszy spacer do Colvy. SESJA YOGI.


Dzień 15 BOMBAJ 


W poludnie przelot do Mumbai - dawniej Bombaju . Przejazd pod Bramę Indii-symbol miasta, monument wzniesiony w 1911 r. z okazji wizyty Jerzego V, pięknie usytuowany naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal. Następnie dworzec kolejowy Victoria Terminus, najpiękniejszy przykład wiktoriańskiego neogotyku w Indiach. Postój przy jednej z wielkich osobliwości miasta – Dhobi Ghat, największej pralni świata, urządzonej pod gołym niebem. Po kolacji transfer na lotnisko. Około północy wylot do Europy.


Dzień 16

Przylot do Warszawy.

 

 

Cena wycieczki

Cena płatna przed wyjazdem uzależniona jest od ilości osób na wycieczce i składa się z dwóch części :

  1. Ceny biletu lotniczego .Ten w zależności od momentu jego kupienia kosztuje od  2400  zł (kupowany wcześniej) do 2900   zł (kupowany miesiąc przed wylotem. Im bliżej wylotu tym drożej)
  2. Dolarowej ceny wszystkich pozostałych kosztów wyjazdu. A ta przy grupie :

         –     8 osobowej wynosi

         10 osobowej wynosi

         12 i więcej osób wynosi 

  Kurs dolara to średni kurs usd w pko bp w momencie wpłaty. Ostateczny termin do realizacji grupy i wykupienia biletów lotniczych to 1.12.2017

Tak więc orientacyjna cena wycieczki w zależności od ilości osób i ceny biletu lotniczego wyniesie od zl do zł.

Cena obejmuje :

przeloty krajowe i międzynarodowe

przejazdy autobusem z klimatyzacją,

zakwaterowaniewhotelach3*/3+*,dopłatadopokoju1-osob.

 Śniadania ,kolacje

opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie KL, NW, bagaż

usługi lokalnych przewodników,

             ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

WIZA

Cena nie obejmuje wizy do Indii. Wizę można uzyskać samodzielnie przez Internet na stronie indianvisaonline.gov.in Koszt wizy ok. 65 USD Czas oczekiwania około 3 tygodnie.

DODATKOWE OPŁATY

Cena nie obejmuje biletów wstępu, opłat lokalnych i lotniskowych –  130  USD.

Dla osób przelekle chorych lub chcących ubezpieczyć zwrot ceny wycieczki gdy sie nie wyleci z powodu choroby  zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

NAPIWKI

Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 70 USD.

PASZPORT

Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki-do VII.2018  i mieć min. 2 strony wolne.

Orientacyjny  termin wyjazdu : 27.1-11.2 .2018         +,-  1 lub 2 dni przesunięcia w zależności od ceny biletów

                                                                                                                                                                       lotniczych