Warsztat - Kurs kosmologii i tradycyjnego Kalendarza Majów

Post on 19 listopad 2017
by Super User
Warsztat - Kurs kosmologii i tradycyjnego Kalendarza Majów
 
 

 warsztat kosmo

Dwudniowy, intensywny i specjalistyczny kurs posługiwania się oryginalnym, starożytnym kalendarzem majańskim w życiu codziennym i w analizie osobowości.
Podczas kursu dowiecie się więcej na temat kultury i tradycji Majów. Nauczycie się posługiwać Kalendarzem Chol'Qij (Tzolkin) oraz wykorzystywać jego moc i mądrość w codziennym życiu. 
Poznacie starożytną wiedzę przekazywaną ustnie od niepamiętnych czasów. Wiedza przekazywana na warsztatach pochodzi bezpośrednio z ustnych przekazów starszyzny z Gwatemali. 


MAJAŃSKA KOSMOWIZJA I WSPÓŁCZESNA ARCHEOASTRONOMIA
Podczas kursu poruszony zostanie temat archeoastronomii, która jest nowym podejściem podczas badań na stanowiskach archeologicznych starożytnych majańskich m iast. To patrzenie zarówno w ziemię (wykopaliska), jak i w niebo (gwiazdozbiory, konstelacje), by otrzymać szerszy obraz tego, jak wyglądało życie i praktyki tej dawnej cywilizacji. To podejście uwzględnia kosmologię, rytuały i Święty Kalendarz, jako brakujący element w zrozumieniu ich przekazu.Na kursie przytoczone zostaną historie nauk podczas wypraw do majańskich miast i stanowisk archeologicznych w El Mirador, Tikal, Tintal, Iximche i innych.„Odkąd trafiłem na tradycyjny Kalendarz Majów moje spojrzenie i odbieranie rzeczywistości zmieniło się, poprawiło. Dzięki niemu lepiej rozumiem samego siebie, swoje tendencje, dary i wyzwania, nabrałem większego szacunku dla zjawisk w otaczającym mnie świecie i wykorzystuję go, by harmonizować moje doświadczanie każdego dnia”.
Tomasz CzybaZagadnienia poruszane na warsztacie:
- wiele kalendarzy: Chol'Qij, Haab, długa rachuba
- znaczenie 20 Naguali - w odniesieniu do energii dnia i urodzonej w nim osoby
- 13 Tonów, Treceny, energia roku, rytm i ich związek z piramidą
- 4 Kierunki, 4 kolory, 4 żywioły, Czterech Dziadków, Cztery Babcie, Cztery Jaguary
- majański krzyż, majańskie "drzewo życia" - nauka interpretacji na przykładach dat urodzenia
- pochodzenie, dary, wyzwania i misja znaków
- rola starszyzny w tradycji
- majańskie obrzędy, ceremonie, rytuały dnia
- szamańskie praktyki uzdrawiania ciała i majańska mapa energii w ciele
- majańskie gesty dla każdego z 20 Naguali – majańska medytacja/joga w ruchu.Po warsztatach każdy z uczestników będzie w stanie samodzielnie obliczyć i zinterpretować majańskie wartości danego dnia i każdego człowieka na podstawie jego daty urodzenia.Tradycyjna Rachuba Majów.Kalendarz Majański w swojej wyjątkowej, pielęgnowanej nieprzerwanie od wieków tradycji, jest bardzo zakorzeniony w naturze. Wbrew wizerunkowi, z jakim można się dziś spotkać, nie jest on oderwany od widzialnej rzeczywistości. Niektórzy, ze współczesnych popularyzatorów tego systemu używają do jego opisania języka, który daleki jest od autentycznej tradycji i jedynie komplikuje jego w gruncie rzeczy prosty i czytelny przekaz.Tradycyjna rachuba, która przekazywana jest ustnie, z pokolenia na pokolenie, zawiera w sobie odniesienia do świata przyrody i zjawisk, które można łatwo odczytać niezależnie od tego, w jakim miejscu świata jesteśmy. Archetypy tego kalendarza znajdują się jednocześnie wewnątrz ciała, jak i w otoczeniu, w naszym codziennym doświadczeniu.Z wdzięcznością dla całej tradycji przekazu ustnego, który uratował tę wiedzę przed zatraceniem (spalono większość zapisków), uczestnicy kursu otrzymają autentyczną naukę potomków Majów, którzy nieprzerwanie praktykują tę wiedzę w swoim życiu codziennym. 
Właśnie przez serię praktyk i faktyczny trening proponowany podczas kursu, ów kalendarz staje się się łatwy do zrozumienia 
i zastosowania.Prowadzący: 

Tomasz Czyba (Harevis) - Majański Strażnik Dnia (the Daykeeper) i Ognia polskiego pochodzenia. Muzyk, kompozytor, flecista, terapeuta, nauczyciel. Naukę kalendarza Majów rozpoczął w roku 2012 po spotkaniu z Shuni Giron i Tatą Pedro Cruzem. W czerwcu 2014 został inicjowany podczas ceremonii ognia na Majańskiego Strażnika Dnia. Twórca muzyki inspirowanej kalendarzem Chol'Qij/Tzolkin (Maltiox Project - The 20 Mayan Naguales). Indywidualny terapeuta metody Regresing(R) oraz prowadzący Medytacje Dynamiczne wg Osho.

Kiedy: 20 - 21 maja 2017gdzie: Alchemia yogi - szkoła jogi
ul. Pomorska 15, Bydgoszczgodziny: sobota 10.00 – 18.00 , niedziela 10.00 – 17.00
w tym przerwa obiadowa.Inwestycja: 440 złzapisy i informacje : Magda Rzepka - facebook Ma Madhumati
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ść miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczkiWażne:
warunkiem udziału w warsztatach jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł na poniżej podane konto i przesłanie dowodu wpłaty na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: Tomasz Czyba
39 1140 2004 0000 3702 7273 1405
Tytuł wpłaty – 20-21.05.2017 Bydgoszcz