Cennik 2018

Post by darek zelis
on 25 luty 2018

Cennik Alchemia Yogi 2018

Zajęcia

Post by Super User
on 19 listopad 2017

Kalendarium

Post by Super User
on 06 listopad 2017

Kalendarium Wydarzeń Alchemii Yogi 2018

 

KWIECIEŃ               MAJ
  • 27.04 - 30.04 - Wyjazd z Jogą do ŚWIĄTYNI DŹWIĘKU / Yoga Friends-Poznań & Alchemia Yogi

 • 01 - 06.05 - Majówka w BIOREZYDENCJI /  Yoga Friends-Poznań & Alchemia Yogi
  • 05 - 6.05 - WIDNOKRĄG / Kama  Jankowska
  • 12 - 013.05 - NADAA YOGA III Zjazd / Swami Karmayogi Saraswati
  • 16.05 - Szkoła Rodzica / Elżbieta Bojdo
CZERWIEC LIPIEC
 • 02.06 - 03.06 - Kurs I  i II  stopnia Masażu Dźwiękiem za pomocą Mis Nepalskich / Leszek Angulski  
 • 02.06 -  Koncert na misach tybetańskich, gongach i fletach / Leszek Angulski  
 • 09.06 - 10.06 - NADAA YOGA IV Zjazd ( ostatni ) / Swami Karmayogi Saraswati
 • 17.06 - Medycyna Wibracji - Gongi, Misy, Instrumenty Archaiczne / Tomasz Niewiadomy (Organic Art Syntony, Niburu Project) 
 • 01 - 06.05 - Majówka w BIOREZYDENCJI / Yoga Friends-Poznań & Alchemia Yogi
 • 12 - 13.05 - WAKACJE z JOGĄ w VILLA SATTVA  / Yoga Friends-Poznań & Alchemia Yogi

Opis zajęć

Post by Super User
on 06 listopad 2017

Progresywny KURS CHAKRA YOGA dla zaawansowanych

Czakrany są ośrodkami energi i kierują całym systemem endokrynologicznym. A ten system kieruje z kolei wszystkimi procesami w ciele człowieka. Poza tym czakrany kierują: postrzeganiem, pamięcią, wzorcami myślenia, emocjami i ogólnym zachowaniem człowieka.

Jeśli chcemy osiągnąć nasz pełny potencjał, harmonii i równowagi to te centra trzeba jogą obudzić, oczyścić i zrównoważyć,

     Czakrany wskazują na maksymalny potencjał i poziomu rozwoju każdej osoby. Celem jogi jest obudzenie tych czakranów na wyższym poziomie: bezpośrednio (Kundalini Krija i Laja Yoga) lub pośrednio (Karma, Bhakti, Gnyana Yoga, itp).

 Na tym kursie ćwiczymy, aby uaktywnić, wyczyścić i wyrównać energię we wszystkich czakranach, ale skupimy się również na konkretnych czakranach. Kurs obejmuje yoga-asany (ruchy dynamiczne i statyczne yogi), pranajamy (ćwiczenia oddechowe) Yoga Nidra (głęboką świadomą relaksację) oraz techniki medytacyjne. Koncentruje się również na opracowaniu właściwej postawy (przez uelastyczniające i stabilizujące ćwiczenia jogi) i właściwym oddychaniu, które mają kluczowe znaczenie dla technik medytacji.

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy wzięli udział w kursie wg tradycji Satyanada lub maja ugruntowaną kilkuletnią praktykę Hatha Yogi i chcą pogłębić i wprowadzić prawidłowość do własnej Sadhany- praktyki jogi. Nie powinny brać udziału osoby, które mają problemy z kręgosłupem i tym podobne lub poważniejsze choroby umysłowe\zaburzenia równowagi emocjonalnej. Transformacja przychodzi wraz ze zrozumieniem natury człowieka a nie przez HathaYogę.

Zalecana literatura przedmiotu: "Kundalini Tantra" Swami Satyananda Saraswati.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Progresywny KURS wg Tradycji SATYANANDA z medytacją Trataka

 Trataka można przetłumaczyć - "wpatrywanie się z koncentracją na stały obiekt" i jest techniką koncentracji, w której możesz używasz płomienia świecy. Jest to bardzo ceniona medytacja, szczególnie w miesiącach zimowych, ponieważ potrzebujemy dodatkowego naturalnego światła. Jest to prosta i potężna technika, która między innymi, pobudza zawartość m.in. melatoniny w organizmie, co jest korzystne dla tych, którzy cierpią z powodu depresji w miesiącach zimowych.

Wszystkie techniki medytacji mają na celu skupienie naszych energii psychicznej i podstawowym warunkiem jest zdolność koncentracji. Używanie zewnętrznych lub wewnętrznych symboli może być skutecznym sposobem na opanowanie umysłu. Prawdziwe znaczenie symboli - poza wszelkimi koncepcjami intelektualnymi - można doświadczyć najpierw poprzez własną praktykę, poprzez bezpośrednie doświadczenie i wnikliwość.

W trakcie zajęć ćwiczymy zmiękczające i stabilizujące pozycje jogi (asany) w spokojnym tempie, ćwiczenia oddechowe (pranajamy), głęboka relaksacja Yoga Nidra, elementy jogi dla oczu i techniki medytacji trataka.

Kurs otwarty jest dla początkujących i praktykujących już jogę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Progresywny KURS wg Tradycji SATYANANDA z medytacją Antar Mouna oraz Ajapa Japa

Kiedy umysł jest cichy i spokojny, staje się bardzo silny. Może stać się receptorem błogości i mądrości, które pozwolą ci, że  w życiu staniesz się spontanicznym przepływem i wyrazem radości i harmonii. Jednak ... ta wewnętrzna cisza nie może się pojawić podczas, gdy istnieje ciągły strumień niepokojących myśli i emocji. Cały ten wewnętrzny hałas myśli i emocji musi zostać usunięty, zanim ktoś naprawdę przeżyje bezgłośny dźwięk wewnętrznej ciszy.

- Swami Satyananda Saraswati

Macie szczęście spotykać się z Satyananda Yogą, możecie napotkać i poznać doskonałą systematyczną praktykę medytacji, znaną jako Antar Mouna, która pozwoli wam uwolnić te opresyjne napięcia psychiczne i staniecie się własnymi psychoterapeutami w tym procesie.

Pokój, błogość, harmonia. Kto jest w stanie doświadczyć tych stanów? W dzisiejszych czasach tylu ludzi zmaga się z własnymi umysłami. Wpływają na ich uwarunkowania i przytłoczeni są naciskami codziennego życia w coraz bardziej stresującym społeczeństwie, w którym jest pełno napięć umysłowych, manifestujących się jako niepokój, nerwowość, poczucie winy, brak pewności siebie, samotność, strach, obsesje i fobie. Niektórzy używają narkotyków i alkoholu jako tymczasowego środka pocieszenia. Inni zaciągają kosztowną pomoc psychiatrów lub psychoterapeutów. Wszyscy szukają jakiejś formy zmiany, trochę ulgi od wewnętrznych konfliktów i zamieszania, chcących czuć się swobodnie z samym sobą, a nawet doświadczać, jeśli nie szczęścia, to  odrobiny spokoju i zadowolenia.

Antar oznacza wewnętrzny, mouna oznacza spokój czy wyciszenie. Antar mouna jest cudowną, wypróbowaną przez wiele tysięcy lat techniką uzyskiwania pratyahara (uwolnienie i wycofanie umysłu z pod władzy zmysłów i pożądań). Jest piątym etapem Raja Yogi, a w pełnej jej formie może doprowadzić do dharany i dhyanyAntar Mouna jest także podstawową częścią praktyki buddyjskiej znanej jako vipassana, używanej w zmodyfikowany sposób. 

(Wytłumaczenia pojęć dowiesz się na kursie).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YOGA NIDRA świadomy i głęboki relax

YOGA NIDRA - Joga i głęboki relaks. Chcesz znaleźć spokój, nauczyć się relaksacji i doświadczyć większej harmonii w swoim codziennym życiu? Z Satyananda Yoga Nidra ™- świadomym śnie, możemy zidentyfikować napięcia i je usunąć od podstaw. Jednym z celów Yogi Nidry jest wprowadzenie ciała w głęboki sen, utrzymując umysł obudzony i skupiony. W tym odprężonym stanie dostajemy dostęp do wewnętrznych zasobów, które mogą być trudne dla nas do uświadomienia. Kurs koncentruje się na relaksacjach, technikach oddechowych i świadomości oraz na powolnych uelastychniających ćwiczeniach.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DL KOBIET W CIĄŻY Joga jako przygotowanie do porodu

YOGA dla kobiet w CIĄŻY- Joga jako przygotowanie do porodu. Poród jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu kobiety. Ciąża może być tym okresem, kiedy mamy okazję wejść w głębszy kontakt z sobą i na głębszym planie zjednoczyć się świadomie i współpracować z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Joga może być cennym narzędziem zwiększającym zaufanie co do własnych zdolności karmienia dziecka, co może zmniejszyć obawę porodu. Poprawić warunki pod względem fizycznym i psychicznym. Na kursie wykonuje się powolne, stabilizujące i rozciągające ćwiczenia jogi kture wykonywane są na relaksie ze świadomością specialnie dopasowanego oddechu. Nauka relaksu i koncentracji wg. najstarszych sprawdzonych i efektywnych metod. Dzięki wspaniale działającym ćwiczeniom  jogi, masz możliwość poprawy samopoczucia podczas całej ciąży oraz przygotowania do porodu pod każdym względem, ponieważ nasze metody są holistyczne. Ćwiczenia są proste i nie wymagają wcześniejszej wiedzy i przygotowania. Można rozpocząć je w każdej chwili w okresie ciąży.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JOGA DLA DZIECI  6 – 9 lat

 Różne ruchy jogi są oparte na naszym nieodłącznym poczuciu ruchu i kreatywności! Ćwiczenia jogi prowadzą do zwiększenia świadomości ciała, poprawy postawy, koordynacji i równowagi. Ponieważ potrzebujemy ruchu i aktywności potrzebujemy również czasu na odpoczynek i relaks. Oddechowa świadomość ma uspokajający i relaksujący wpływ na ciało i umysł.  Używamy prostych ćwiczeń jogi, aby rozwinąć uwagę dzieci i wzmocnić ich zdolności koncentracji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KURS PRANAYAM rewitalizacja oddechem

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z naszego oddechu i oddychania. Szybki i płytki oddech nie wykorzystuje pojemności płuc, co prowadzi do złego utlenienia krwi i jej złego stanu.

W naszym oddechu nasz stan psychiczny również odbija się. Szybki oddech często towarzyszy emocjom, strachowi, lękom, które podnoszą poziom stresu, co z kolei prowadzi do złego stanu zdrowia.

Podczas tego kursu, uczymy się technik oddechowych z perspektywy yogi i fizjologji. Ćwiczymy z oddechem (odpowiednią pranajamą), ruchy dynamiczne i statyczne pozycje jogi (asany),

Kurs otwarty jest dla początkujących i praktykujących już jogę.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POWITANIE DNIA  \  LUNCH  YOGA 

Zapraszamy na poranne zajęcia lub te przed porą obiadową do "ładowania baterii".

Zajęcia obejmują dynamiczne i statyczne ruchy jogi- asany, ćwiczenia oddechowe-pranayamy i Yoga Nidra- głęboki relaks.

Nie wymaga wcześniejszych zapisów.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YOGA DLA SENIORÓW

SENIOR JOGA- Nigdy nie za stary na jogę! Ćwiczenia wykonywane są w wolnym tempie, podkreślając obecność świadomości w teraźniejszości. Praktykujemy uelastyczniające i wzmacniające ćwiczenia jogi, ze świadomym głębokim oddechem. Głęboki relaks - (Yoga Nidra), co zapewnia możliwość odpoczynku i regenerację całego organizmu.