Dlaczego joga staje się tak popularna?

Jeszcze kilkanaście lat temu joga w Polsce niewiele ludziom mówiła. Dziś szkół jogi ciągle przybywa, podobnie jak osób chcących ją uprawiać. Dlaczego jednak coraz więcej ludzi interesuje się tą tematyką w kraju nad Wisłą?

Dlaczego joga przyciąga ludzi?

Skończyć szkołę, pójść do pracy, zarabiać i konsumować na potęgę, a przy okazji żyć w ciągłym biegu i stresie – do tego sprowadza się w dużej mierze życiu przeciętnego człowieka w zachodniej kulturze w czasach obecnych. Joga do takiej postawy stoi w absolutnej opozycji i wskazuje na znaczenie, jakie ma poznanie własnego wnętrza i życia w harmonii z całym światem.

Można więc domniemać, że joga przyciąga do siebie coraz większą liczbę ludzi, którzy chcą żyć inaczej niż ogólnie przyjęte standardy we współczesnym społeczeństwie.

W Polsce joga kojarzona jest też głównie z gimnastyką, a więc ćwiczeniami fizycznymi. Nie sposób też nie zauważyć, że w ostatnich 10 latach dla wielu Polaków aktywny, zdrowy i oparty o sport styl życia stał się bardzo ważny. Ludzie coraz chętniej biegają, jeżdżą na rowerze, uczęszczają na siłownię, czy też właśnie uprawiają jogę. Można więc powiedzieć, że joga wpasowuje się w potrzeby, jakie ma rosnąca część polskiego społeczeństwa.

Related Posts

ezy