Joga w ciszy, czy z muzyką?

Muzyka towarzyszy ludziom w czasie uprawiania wielu typów aktywności fizycznej i pomaga się zrelaksować. Czy jednak w czasie ćwiczeń z jogi podkład muzyczny także jest wskazany i jeśli tak, to jaki rodzaj muzyki wybrać?

Jak dźwięki wpływają na ćwiczenie jogi?

Joga stroni od rywalizacji, a jej celem jest osiągnięcie harmonii. Mimo to wzbudza ona całkiem sporo kontrowersji, a jedna z nich dotyczy także stosowania podkładów muzycznych w czasie ćwiczeń.

Jedni uważają, że muzyka rozprasza w trakcie ćwiczeń i jest zbędna, a nawet szkodliwa w trakcie uprawiania jogi. Inni mają jednak przeciwne zdanie i twierdzą, że podkład muzyczny jest pomocny w czasie zajęć.

Jaką muzyką wybrać?

Jeśli uważa się, że warto użyć podkładu muzycznego w trakcie zajęć, to powstaje pytanie, jaki gatunek muzyczny należy wybrać. Tutaj także zdania bywają mocno podzielone. Dość uniwersalnym wyborem jest tutaj tzw. muzyka relaksacyjna.

Tak naprawdę jednak na całym świecie ludzie praktykują jogę przy akompaniamencie różnych gatunków muzycznych, zgodnie ze swoimi upodobaniami. Oczywiście nie każda muzyka sprzyja skupieniu, a tym bardziej medytacji. Raczej kiepskim pomysłem jest więc uprawianie jogi przy muzyce tanecznej, heavy metalowej, czy też każdej innej o szybkim i ciężkim charakterze.

Related Posts

ezy