Joga w ujęciu psychologicznym

Joga wpływa na każdy aspekt życia człowieka i może odnosić się zarówno do zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Z tego powodu także psychologowie czasem podejmują tę tematykę i zwracają uwagę na to, jak z naukowego punktu widzenia joga wywiera wpływ na ludzi. Czy więc joga rzeczywiście może pomóc ludziom zmagającym się z problemami natury psychicznej?

Jak jogę postrzega naukę?

Ludzki organizm to system naczyń połączonych. O tym, że zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą związane, mówi się od dawna, a powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch cieszy się ogromną popularnością.

Aktywność fizyczna jest zaś zalecana przez wielu lekarzy jako środek profilaktyczny oraz wspomagający leczenie zaburzeń psychicznych, oraz chorób psychosomatycznych. Warto przy tym zauważyć, że stają się one coraz bardziej powszechne, a np. depresja, czy też zespół jelita nadwrażliwego to problemy, które mocno obniżają komfort życia. Pod tym kątem wielu ludzi nauki zgodzi się, że gimnastyka, jaką jest joga, może mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Jak joga wpływa na emocje?

Współcześnie wielu ludzi zwraca uwagę także na to, że

Related Posts

ezy